Plik należy przygotować jako 2-stronicowy pdf w wymiarze odpowiadającym wielkości wobblera + 3 mm spadu, czyli np. wobbler okragły o średnicy 100 mm powinien znaleźć sie w pdf o rozmiarze strony 106 x 106 mm. Na pierwszej stronie pdf należy umieścic projekt wobblera, na drugiej stronie tylko kształt wykroju, oznaczając go 1 pkt. linią ciągłą w kolorze magenta.

Wobblery wykonujemy w różnych wielkościach – od 50 do 200 mm. Maksymalny lub minimalny wymiar jest zależny od wielu czynników, np. ciężar zawieszki, długość ramienia.

Wobblery mogą mieć praktycznie dowolny kształt, o ile nie jesteśmy ograniczeni technologicznie. Zazwyczaj nie jesteśmy. Zawieszki sztancujemy, wycinamy ploterem stołowym Kongsberg, laserem Universal PLS. Technologia jest dobierana w zależności od nakładu i wzoru wykroju.

Prace należy przygotować z 3 mm spadem, czyli poza obszar wykroju wypuścić tło na 3 mm. Nie należy dodawać żadnych znaków drukarskich.

Pracę należy przygotować w przestrzeni barwnej CMYK. W przypadku dostarczenia plików zapisanych w przestrzeni RGB, są one automatycznie konwertowane do CMYK wg ustawień naszego CMS na odpowiedzialność zamawiającego.

W celu uzyskania głębokiej czerni prosimy elementy uzupełniać o dodatkowe kolory składowe. Proponujemy C70% / M40% / Y20% / K100%. Suma składowych kolorów nie powinna przekraczać 300%.

Nie stosuj przejść tonalnych do wartości mniejszej niż 5%. Nie dotyczy kolory żółtego (Y).

Zalecana rozdzielczość map bitowych to 300dpi. Nie należy sztucznie zwiększać rozdzielczości poprzez resampling. Jeśli nie jesteś pewien czy twój plik nadaje się do druku, prześlij go do nas do sprawdzenia.

Preferowane: PDF, EPS.
Akceptowane: AI, INDD (pack), CDR.
W przypadku dostarczenia pracy w formacie AI, CDR należy:

  • zamienić wszystkie teksty na krzywe
  • dołączyć podgląd pliku w formacie JPG celem weryfikacji poprawności otrzymanego materiału.

wobbler_przygotowanie

Prosimy w pliku przesłać tylko 1 użytek i 1 wzór wykroju (nie robić impozycji we własnym zakresie) w skali 1:1.